gymnastics lessons cost 10 session plus one time fee 25 shawn went 7 session write equation

Gymnastics lessons cost $10 per session, plus a one-time fee of $25. Shawn went to 7 session. Write an equation that can be used to find how much Shawn paid.

"Is this question part of your assignment? We can help"

ORDER NOW